Notice: Undefined variable: isOldUser in /home/asiaparvaz/domains/asiaparvaz.com/public_html/BasePart/BaseInfo.php on line 52
بازدید توریست های اروپایی از خراسان جنوبی
نسخه قابل چاپ 
بازدید توریست های اروپایی از خراسان جنوبی
     

بازدید گردشگران اروپایی از خراسان جنوبی :

اردیبهشت ماه سال جاری ، شرکت آسیاپرواز میزبان گروه گردشگران اروپای شرقی ( کشور لیتوانی) بود. این گروه در روزهای سوم ، چهارم و پنجم اردیبهشهت ماه از جاذبه های تاریخی ، طبیعی ، روستایی و صنایع دستی استان خراسان جنوبی بازدید کردند. این گروه پس از بازدید از خراسان جنوبی ، به استان های یزد ، اصفهان و فارس سفر میکنند و در انتهای بازدید خود ، از شهر شیراز به کشور لیتوانی بازمیگردند.

روستا گردی و آشنایی با آیین های سنتی زندگی روستایی در روستاهای هدف گردشگری استان و همچنین بازدید از نحوه ساخت صنایع دستی بومی و محلی از اهم برنامه های این گروه در سفر به استان بود.

احمد کاشانی ، مدیرعامل شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آسیاپرواز و همچنین رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان گفت : « دیدن جاذبه های بکر روستاهای هدف گردشگری به همراه تجربه زندگی روستایی و اقامت در خانه های محلی ، برای گردشگران بین المللی بسیار جذاب است. بکری این جاذبه ها و تعریف مسیرهای جدید گردشگری در استان میتواند حتی برای توریست هایی که بارها به ایران سفر کرده اند ، بسیار جذاب بوده و موجب ایجاد انگیزه برای سفر مجدد آن ها به کشور عزیزمان شود. پتانسیل گردشگری روستاهای استان بسیار بالاست و این ظرفیت همچنان دست نخورده باقی مانده. تعریف سبد درآمدی گردشگری روستایی برای روستاییان در کنار سبد درآمدی کشاورزی و دامداری میتواند نقش موثری در ایجاد انگیزه برای اهالی روستا ایفا کند. »

برنامه های بازدید این گروه از استان خراسان جنوبی به شرح ذیل بود که گزارش تصویری آن را مشاهده میکنید.

سوم اردیبشهت ماه 1394:

ورود گروه لیتوانیایی به فرودگاه بیرجند و استقبال از آنان / بازدید از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بیرجند / بازدید از موزه های مردم شناسی ، باستان شناسی و حیات وحش / بازدید از رقص و موسیقی محلی / بازدید و خرید از بازارچه آثار صنایع دستی / بازدید از باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند / بازدید از کارگاه های فعال صنایع دستی / صرف شام سنتی به همراه موسیقی محلی

چهارم اردیبشهت 1394:

بازدید از روستای خراشاد و کارگاه پارچه بافی سنتی (تو باقی ) / بازدید از کارگاه قالی بافی سنتی در شهر مود / بازدید از بافت تاریخی روستای چنشت و شرکت در مراسم سنتی ازدواج آن روستا / بازدید از بافت تاریخی روستای فورگ / صرف ناهار سنتی در خانه محلی در روستای فورگ / بازدید از قلعه شگفت انگیز فورگ / بازدید از بازار بیرجند و خرید سوغات / بازدید از زورخانه تاریخی امیرعرب و موزه میراث پهلوانی / بازدید از اجرای زنده ورزش پهلوانی در آن زورخانه

پنجم اردیبشهت 1394 :

بازدید بافت تاریخی روستای خور / بازدید از بافت تاریخی روستای اصفهک / بازدید از روستای خرو شهرستان طبس و چشمه آب گرم و سرد مرتضی علی / صرف ناهار سنتی در طبس / همراهی گروه تا استان یزد.

 

 

بازدید از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بیرجند و بازدید از موزه های مردم شناسی ، باستان شناسی و حیات وحش و همچنین بازدید از مراسم رقص و موسیقی محلی و خرید از بازارچه صنایع دستی :

 

بازدید از باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند و کارگاه های فعال صنایع دستی و صرف شام سنتی :

 

بازدید از روستای خراشاد و کارگاه پارچه بافی سنتی (تو بافی) :

 

بازدید از کارگاه سنتی قالی بافی در شهر مود :

 

بازدید از روستای چنشت (رنگی ترین روستای جهان ) و شرکت در مراسم سنتی ازدواج محلی آن روستا :

 

.


 

بازدید از بافت تاریخی روستای فورگ و بازدید از قلعه شگفت انگیز فورگ :

 

بازدید از بازار بیرجند و خرید سوغات محلی ( زعفران ، زرشک ، عناب ، آلو ، کشک و ... ):

ز

 

بازدید از زورخانه تاریخی امیرعرب و موزه میراث پهلوانی و بازدید از اجرای زنده ورزش پهلوانی :

 

بازدید از بافت تاریخی روستای خور ( روستای به جا مانده از عهد صفوی در شرق کشور) :

 

بازدید از بافت تاریخی روستای اصفهک :

 

بازدید از جاذبه طبیعی ، چشمه آب گرم و سرد مرتضی علی در روستای خرو شهرستان طبس :

آخرین بروز رسانی : 1394/02/14 20:10:06  تعداد مشاهده : 94142  نویسنده / ویرایشگر : مدیر سایت