English

 

آژانس آسیا پرواز

 

سفرهای علاالدین

 

 

پیکاپ ویزا وقت سفارت پیکاپ ویزا آمریکا امریکا کانادا انگلیس دبی ایروان ارمنستان استانبول آنکارا ترکیه

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

 

 

   بار مجاز ایرلاین ها Baggage Charges and Allowances

 

 
کل کاربران : 805459
کاربران امروز : 40
بازدید امروز : 41
کاربران دیروز : 96
بازدید دیروز : 98
کاربران آنلاین : 15

 

غارهای تاریخی خراسان جنوبی
     

غاراژدها (بتون)

آدرس: سرایان

درمحدوده شهرستان سرایان و در فاصله ٨ کیلومتری شرق روستای چرمه واقع شده است. این غارکه یکی ازآثار طبیعی ملی پیشنهادی میباشد ازعجایب طبیعی و نمونه نادری ازغارهای جهان است. غار اژدها ازنوع آهکی می باشد. غاراژدها از بسیاری جهات به خصوص به علت وجود گذرگاههای ممتد و حوضچه های موجود یکی از زیباترین جلوه های طبیعی ایران و پدیده منحصربه فرد در نوع خوداست که فقط در محدودی از غارهای ایران وجهان مثل غارعلیصدرهمدان و غار مولیسدر فرانسه چنین زیباییهای خیره کننده ای وجود دارد.

غار اژدها بتون سرایان

غار اژدها بتون سرایان

غار اژدها بتون سرایان

غار اژدها بتون سرایان


غار چنشت
شمارة ثبت ملی: 17076  
قدمت: قرن 5تا9 ه. ق    
نشانی اثر: شهرستان سربیشه، روستای چنشت
غار چنشت در ارتفاعات شمال روستای چنشت از توابع شهرستان سر بیشه قرار دارد. این غار حدود 60 متر طول دارد و بر اثر عوامل درونی زمین و وقوع زلزله ایجاد شده. عبور از قسمت های مختلف آن گاه به سختی امکان پذیر است و فضاهایی نیز وجود دارد که ارتفاع آنها به بیش از 10 متر می رسد. در دهانه ورودی غار آثار یک سازه آجری وجود دارد که شامل دو دیوار در طرفین دهانه است. آثار موجود در داخل غار شامل چوب، پارچه و استخوانهای در هم شکسته انسان است که این آثار مربوط به قرون پنجم تا نهم ه. ق است. نمایی از منطقه بکر و زیبای روستای چنشت را در تصویر بالا مشاهده می کنید.
غار چنشت
 
غار چنشت

غار چهل چاه
شمارة ثبت ملی: 17075  
قدمت: سلجوقی
نشانی اثر: شهرستان سربیشه، روستای چنشت
در صخره های مرتفع شمال روستای چنشت در فاصله 200متری غرب غار چنشت، غاری وجود دارد که به لحاظ ارزش های تاریخی، باستان شناسی و نیز انسان شناسی اهمیت دارد. دهانه غار رو به جنوب واقع شده و حدود 80 سانتیمتر ارتفاع و یک و نیم متر عرض دارد. بیشتر طول مسیر غار از دهلیز های تنگ و پر پیچ و خم می گذرد که عبور از انها با دشواری ممکن است. طول مسیر غار اجسادی متعلق به افراد بزرگ سال و خردسال وجود دارد که برخی از آنها توسط بازدید کنندگان مضطرب شده اند. بر روی برخی از این اجساد بقایای لباس هایشان و همچنین بقایای پوست و مویشان هنوز به چشم می خورد. با توجه به شرایط طبیعی این غار احتمالا از آن بعنوان پناهگاه موقت استفاده می شده و به احتمال فراوان این اجساد متعلق به گروهی از علویان است که با حکومت عباسی به مخالفت پرداخته و به این غار پناهنده شده اند. با توجه به این موضوع، تاریخی که برای این آثار پیشنهاد شده قرن پنچم هجری قمری است.
غار چهل چاه

 

غار روبیات بیرجند

غار روبیات بیرجند


غار روبیات بیرجند

غار روبیات بیرجند


آخرین بروز رسانی : 1392/07/22 00:47:13  تعداد مشاهده : 7687  نویسنده / ویرایشگر : مدیر سایت

وب سایت رسمی شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آسیا پرواز


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS