English

 

آژانس آسیا پرواز

 

سفرهای علاالدین

 

 

پیکاپ ویزا وقت سفارت پیکاپ ویزا آمریکا امریکا کانادا انگلیس دبی ایروان ارمنستان استانبول آنکارا ترکیه

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

 

 

   بار مجاز ایرلاین ها Baggage Charges and Allowances

 

 
کل کاربران : 805445
کاربران امروز : 26
بازدید امروز : 27
کاربران دیروز : 96
بازدید دیروز : 98
کاربران آنلاین : 9

 

خانه های تاریخی خراسان جنوبی
     

خانه مستوفی

شماره ثبت ملی: 11620
قدمت: قاجاریه  
نشانی اثر: بشرویه- خیابان ملا عبدالله تونی بشروی، کوچه مستوفی
خانه مستوفی بشرویه
این خانه که در غرب محله میانده واقع شده، متعلق به اوایل دوره قاجاریه و دارای ایوان های مجلل و ستون دار می باشد. سر در اتاق ها و راهرو ها را در حیاط، نوعی رسمی بندی که به آن قاشقی نیز می گویند، تزیین کرده است. آنچه این خانه‌ها را از سایر خانه ها متمایز کرده، سه بادگیر مرتفع و متوالی می باشد. بر دهانه هر یک از چشمه های بادگیر ها نقوشی با گچ ساخته شده است. مجاور این خانه، یک ساباط ارزشمند وجود دارد که نام خود را از خانه مستوفی گرفته است.

خانه تاریخی سلطانی (موزه مردم‌شناسی قاین)
شماره ثبت ملی: 4807   
قدمت: قاجاریه   
نشانی اثر: مرکز شهر قاین – خیابان جانبازان
خانه سلطانی قاین
بنای خانه قدیمی سلطانی متعلق به خانواده سلطانی از ملاکین و بزرگان قاینات بوده است. این بنا همزمان با بنای قدیمی خانه حقیقی(میر) ساخته شده و با توجه به شباهت‌های فراوان (از لحاظ طرح معماری و تزئینات) که بین دو بنا وجود دارد احتمالاٌ معمار هردو بنا یک نفر بوده است. اصل بنا متعلق به دوره زندیه بوده و در دوره قاجاریه در ایوان زمستانی بنا تغییراتی بوجود آمده است. در اوایل دوره پهلوی در جبهه جنوبی بنا و بر روی ایوان جنوبی (تابستانی)ایوان کوتاه و چند فضای نشیمن ساخته شده است. در دوره‌های بعدی دیواری در میان هر دو اتاق کشیده‌اند تا فضای آن را کوچکتر نمایند. این عمل باعث شده تا فضای باقیمانده در پشت دیوارهای الحاقی به انبار تبدیل شده و از زیبایی فضای اصلی کاسته شود. تزئینات بکار رفته در بنا شامل رسمی‌بندی‌ها، تزئینات خاص بخاری‌های دیواری، تزئینات خاص گچبری داخل حیاط که خود شامل قاب‌بندی و نقش‌های گچی می‌باشد. این بنا در سال 82 توسط شهرداری و شورای اسلامی خریداری و جهت تبدیل شدن به موزه مردم‌شناسی در اختیار اداره میراث فرهنگی قرار گرفته تا پس از مرمت کامل تغییر کاربری به آن داده شود. این عمل باعث شده تا فضای باقیمانده در پشت دیوارهای الحاقی به انبار تبدیل شده و از زیبایی فضای اصلی کاسته شود.

 

خانه تقوی
شماره ثبت ملی: 12578  
قدمت: قاجاریه
نشانی: داخل بافت قدیم شهر نهبندان
خانه تقوی نهبندان
این بنا در داخل بافت تاریخی نهبندان واقع شده است. با توجه به شواهد معماری موجود این بنا مربوط به دوره قاجار است. از خصوصیت بارز آن دو ایوان شمالی و جنوبی بنا است که به شیوه قوس جناغی اجرا شده و با فرم دیگر بناهای نهبندان که دارای قوسهای بیز هستند متفاوت می‌باشد. همچنین این بنا نسبت به سایر بناهای موجود در بافت تاریخی دارای ارتفاع بیشتری می‌باشد. فضاهای موجود در اضلاع شرقی و غربی دارای پوشش گهواره‌ای هستند. در گوشه جنوب شرقی راهرویی قرار دارد که به تنورخانه منتهی می‌گردد. پوشش تنورخانه از نوع گنبدی است که با خیزکمی به نورگیر بالای آن منتهی می‌شود. ایوانهای شمالی و جنوبی قرینه هم هستند و ارتفاع آنها از اضلاع شرقی و غربی حدود یک متر بیشتر است. کف این ایوانها حدود نیم‌متر بلندتر از کف حیاط است. دورتادور لبه بامهای مشرف بر حیاط با رخبام تزئین شده است. در پشت ایوان شمالی باغی وجود داشته که از طریق ورودی واقع در ضلع شمالی این ایوان به آن راهی وجود داشته ودر اتاقهای دو طرف ایوان نیز پنجره‌هایی در ضلع شمالی تعبیه شده بوده که به فضای باغ اشراف داشته‌اند.

خانه یاوری
شمارة ثبت ملی: 3680   
قدمت: قاجاریه-پهلوی   
نشانی اثر: شهر سربیشه
خانه یاوری سربیشه

خانه قارنی
شماره ثبت ملی: 3460   
قدمت: قاجاریه  
نشانی اثر: مرکز شهر قاین – خیابان جانبازان
 

بنای خانه قارنی در بافت قدیمی شهر قاین واقع شده است با در نظر گرفتن شواهد موجود ساخت بنا به دوره قاجاریه باز می‌گردد. این بنا دارای ایوان ورودی در ضلع شرقی می‌باشد که توسط یک هشتی دالان به حیاط مرتبط می‌گردد. ایوان زمستانی در ضلع شرقی واقع شده است و فضای ارتباطی در دو طرف ایوان، دو اشکوبه بوده و دسترسی به آن از طریق فضای ارتباطی ضلع شمالی ایوان امکان‌پذیر است. ایوان تابستانی در ضلع غربی بنا قرار دارد. بخش انتهایی ایوان و فضای دو طرف آن دو اشکوبه است. در ضلع شمالی بنا چهار اتاق قرار دارد که دو اتاق آن به صورت تو درتوست در ضلع جنوبی فضاهایی شامل انبار، دو فضای نشیمن و فضای جانبی دیگر قرار دارد فضاهای اصطبل، حمام، مطبخ، انبار مواد غذائی و فضای مسکونی خدمه خانه در ضلع شرقی بنا واقع شده است که متاسفانه تخریب گردیده است. اکثر فضاها دارای پوشش طاق و تویزه و عرقچین است. تزئینات بنا شامل رسمی‌بندی، گچبری، گل و بوته‌های اسلیمی، بخاری دیواری اتاق‌ها و غیره می‌باشد.


خانه ملاعبد ا.. تونی بشروی (موزه مردم‌شناسی)
شماره ثبت ملی: 16349 
قدمت: صفویه  
نشانی اثر: بشرویه- محله میانده، جنب حسینیه حاج علی اشرف

موقعیت این خانه در انتهای کوچه جنب حسینیه حاج علی اشرف بوده و از خانه‌های چهار صفه دوره صفویه است و دارای مطبخ، اتاق زمستانی و اتاق بادگیر می‌باشد. گفته می شود که این خانه با معماری اصلی خود، زادگاه یکی از عالمان بزرگ ایران در دوره صفوی به نام ملاعبدالله تونی بشروی بوده ‌است. این خانه هم‌اکنون توسط یکی از فرهیختگان شهر بشرویه خریداری و تبدیل به یکی از غنی‌ترین موزه‌های استان شده ‌است.


باغ خان (خانه شیبانی)
شماره ثبت ملی: 17431
قدمت: قاجاریه  
نشانی اثر: بشرویه- خ ملا عبداله تونی بشروی 10
 

این بنا در خیابان ملاعبدا.. تونی بشروی و در کوچه ملاسعدی واقع شده و متعلق به امیر حسن‌خان طبسی بوده و به دلیل حیاط بزرگ دارای باغچه‌های وسیع، در قیاس با خانه‌های کوچک پیمون بشرویه، به باغِ خان مشهور گردیده است. حوض‌خانه این مجموعه دارای تزئینات زیبای گچبری و رسمی‌بندی استادانه ای در آسمانه (سقف) خود می‌باشد. باغ خان توسط شهرداری بشرویه مرمت گردیده و جهت استفاده های فرهنگی در حال احیا می باشد.


خانه عبدالله خان رفیعی
شمارة ثبت ملی: 12085 
قدمت: افشاریه تا قاجاریه
نشانی اثر: روستای درمیان
 

این اثر یکی از بزرگترین خانه‌های تاریخی روستای درمیان که در گذشته دارای بخش‌‌های متعددی چون باغ اختصاصی، عمارت اندرونی، اصطبل و بوده است. اجزای معماری این خانه همچون خانه‌های سنتی عبارت است از: سردر ورودی، دالان ارتباطی، حیاط مرکزی، مطبخ، اتاق‌ها و دالان‌های متعددکه در اطراف این حیاط شکل گرفته‌اند. اضلاع شرقی و غربی و اضلاع شمالی و جنوبی در دو طرف حیاط، مشابه هم هستند. در اضلاع شمالی و جنوبی اتاق شاه‌نشین تزئینات گچ‌بری وجود دارد. از تزئینات جالب توجه در این اثر باید به تزیینات گچ‌بری و در و پنجره‌های ارسی آن اشاره نمود. از انواع پوشش‌های بکار رفته در این اثر باید به سقف‌های گنبدی و خنچه‌پوش اشاره نمود. این خانه از دوره افشاریه تا قاجار قابل تاریخ‌گذاری است.


آخرین بروز رسانی : 1392/07/22 00:46:13  تعداد مشاهده : 94462  نویسنده / ویرایشگر : مدیر سایت

وب سایت رسمی شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آسیا پرواز


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS