English

 

آژانس آسیا پرواز

 

سفرهای علاالدین

 

 

پیکاپ ویزا وقت سفارت پیکاپ ویزا آمریکا امریکا کانادا انگلیس دبی ایروان ارمنستان استانبول آنکارا ترکیه

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

آژانس آسیا پرواز

 

 

 

   بار مجاز ایرلاین ها Baggage Charges and Allowances

 

 
کل کاربران : 805491
کاربران امروز : 72
بازدید امروز : 73
کاربران دیروز : 96
بازدید دیروز : 98
کاربران آنلاین : 17

 

جاذبه های گردشگری زیرکوه (دیار کویر های بکر)
     

 

شهرستان زیرکوه با وسعتی حدود 6427 کیلومتر مربع از شمال به بخش های قاسم آباد و سنگان شهرستان خواف، از جنوب به بخش قهستان شهرستان درمیان، از غرب به شهرستان قاینات و از شرق به طول حدودد 116 کیلومتر با کشور افغانستان هم مرز می باشد. در آخرین تقسمات کشوری سال 1390، از شهرستان قاینات منفک و از سه بخش مرکزی به مرکزیت شهر حاجی آباد شامل دهستانهای زیر کوه و پترگان؛ بخش زهان به مرکزیت شهر زهان شامل دهستانهای زهان و افین و بخش شاسکوه به مرکزیت روستای آبیز شامل دهستانهای شاسکوه و بهناباد تشکیل شده است. مرکز این شهرستان در موقعیت 59 درجه و 58 دقیقه طول شرقی و 33 درجه و 37 دقیقه عرض شمالی واقع بوده و بر اساس سرشماری 1390، نزدیک به شش هزار نفر جمعیت دارد. شهر حاجی آباد در فاصله 85 کیلومتری شرق شهر قاین مرکز شهرستان قاینات و 185 کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی واقع می باشد، ارتفاع آن از سطح دریا حدود 980 متر است. وجود بازارچه مرزی یزدان به عنوان یکی از پتانسیلهای رونق منطقه محسوب می شود.
پیشینه تاریـخی
تاکنون بیش از 20 اثر تاریخی فرهنگی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است. از مهمترین آثار تاریخی فرهنگی این شهرستان می توان به مسجد جامع افین، قلعه کوه افین، آسیاب افین، رباط زردان، قلعه کوه زردان، سد سردوان، سد فخران، مزار چهار گنبد(امامزاده عمربن داوود)، بند تاریخی تجنود، غار پهلوان-بند آخوند، قلعه حسن بایخان، قلعه دختر آهنگران، قلعه دختر چلونک (مزار)، قلعه کوه آبیز و.. اشاره کرد.
 
مسجد جامع افین
شماره ثبت ملی: 2182   
قدمت: سلجوقی            
نشانی اثر: دهستان افین- کیلو متر 85 جنوب شرق قاین روستای افین
 
زیرکوه مسجد افین زیرکوه
 
این بنای در داخل روستای افین واقع شده است در وضعیت فعلی به صورت تک ایوانی است. ایوان بنا که در حال حاضر طاق آن فروریخته مهمترین بخش معماری بنا نیز محسوب می‌شود. با توجه به قراین موجود به خصوص استفاده از قوسی جناغی در تمام طاقها، طاق ایوان نیز به صورت جناغی بوده است. دو راهرو دو طرف ایوان، گنبدخانه اصلی در پشت ایوان و دو گنبدخانه کوچکتر در دو طرف گنبدخانه اصلی قرار دارد اجرای گنبد بر روی سطح چهارضلعی گنبدخانه‌ها با استفاده از فیلپوش صورت گرفته است. صحن بنا در مقابل ایوان قرار گرفته است و در سه ضلع خود دارای طاقنماهایی است. تاریخ دقیق ساخت بنا مشخص نیست اما تزئینات گچبری موجود و نیز سبک معماری آن به دوران سلجوقی تعلق دارد.

کویر همت آباد
 
زیرکوه کویر همت آباد زیرکوه

ریگ همت آباد (به ریگ آهنگران و پترگان هم شناخته می شود) در محدوده جغرافیایی 60 درجه و 34 دقیقه شرقی و 33 درجه و 35 دقیقه شمالی تا 33 درجه و 17 دقیقه شمالی در استان خراسان جنوبی در نزدیکی مرز افغانستان و دق پترگان قرار دارد. نامگذاری ریگزار بر اساس روستای همت آباد در جنوب آن است. این روستا در۱۵۰کیلومتری شهرستان قاینات و۶۵ کیلومتری شهر زیرکوه در استان خراسان جنوبی قرار دارد. این ریگزار از شمال به شهر حاجی آباد و رودخانه حاجی آباد از جنوب به روستای همت آباد و دشت گزخت، از شرق به دق پترگان و از غرب به ارتفاعات کوه میرزا عرب و تجنود محدود می گردد. این منطقه یکی از غنی ترین و فعالترین اکوسیستم بیابانی از نظر پوشش و تنوع گیاهی و جانوری در ایران است. پوشش جانوری منطقه شامل پرندگان بیابانی از جمله هوبره، زاغ بور، شاهین، چکاوک کاکلی، مگس گیر و.. انواع مار و عقرب، گربه و روباه شنی، گرگ، کاراکال، جبیر، انواع آگاما و جکو و.. است.


منطقه تجنود-پترگان

منطقه تجنود-پترگان درشرق و جنوب شرقی شهرستان قاین قرار دارد. این منطقه با وسعت ۱۶۵۳۰۰ هکتار و شهرستان زیر کو ه است که به دق پتر گان منتهی می شوند. در قسمت ضلع شمالی و شرقی دق معروف پترگان در بیشتر ماههای سال پوشیده از آب است و می تواند به عنوان یک تالاب در منطقه نقش مؤثری در جلب پرندگان مهاجر داشته باشد.

زیرکوه تجنود پترگان زیرکوه

 
منطقه شاسکوه

منطقه حفاظت شده شاسکوه در شمال شرق استان خراسان جنوبی قرار دارد. این منطقه با مساحت 70300 هکتار عمدتا از دشت، تپه ماهور ، کوه ها و صخره های مرتفع تشکیل شده و دارای چشمه سارهای زیادی است که در سطح منطقه پراکنده شده است. منطقه شکار ممنوع دشت اسفدن با مساحت 41242 هکتار در بخش جنوبی منطقه حفاظت شده واقع شده است. غارهای پهلوان استند و پهلوان تک کلان هر کدام با طول 70 متر در قسمت مرکزی منطقه شاسکوه واقع شده است.

زیرکوه شاسکوه زیرکوه


 

آخرین بروز رسانی : 1392/07/22 00:44:43  تعداد مشاهده : 93614  نویسنده / ویرایشگر : مدیر سایت

وب سایت رسمی شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آسیا پرواز


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS